Založ si blog

Rozhodli ste sa pre investíciu do bazéna? Zistite, ako vhodne upraviť jeho okolie

Mať na záhrade bazén so sebou prináša množstvo radosti, užijú si ho všetky vekové kategórie a investícia do kvalitného bazéna dokonca zvýši aj hodnotu vášho pozemku. Ak ste sa už pre investíciu do bazéna rozhodli, netreba zabudnúť ani na to, že okolie bazéna je potrebné vhodne upraviť. Prinášame vám niekoľko tipov na materiály, s ktorými docielite atraktívne pôsobiace a najmä bezpečné okolie bazéna.

Výber bazéna konzultujte vždy s odborníkmi

Ak máte záujem o kvalitný a plnohodnotný bazén, je to investícia ako akákoľvek iná a tak by ste mali k výberu aj pristupovať. Okrem toho, že si spravíte vlastný prieskum, oplatí sa osloviť aj odborníkov, ktorí vás môžu správne nasmerovať. Neraz totiž nejde iba o výber samotného bazénu, ale aj spôsob jeho montáže a zasadenia do okolitého prostredia. Bazén by doň mal dokonale zapadnúť, čím si do budúcnosti ušetríte množstvo starostí.

realizacia bazenov bratislava
Realizácia bazénov v Bratislave bazenservis.sk

Rôzne typy bazénov si vyžadujú aj rôzne prístupy k samotnej výstavbe. Nie je totiž jedno či si vyberiete klasický fóliový bazén, alebo uprednostníte skôr keramický bazén. Ak ani po dlhom pátraní stále neviete, čo bude pre vás tým správnym riešením, vyhľadajte vo vašom okolí niekoho, kto sa na váš pozemok príde pozrieť a výber bazéna s vami odkonzultuje. Odporúčame v tomto smere vyberať podľa miesta bydliska, napríklad bazény Bratislava, a rýchlo zistíte, na koho sa môžete obrátiť. Konzultáciu pred výberom bazéna a súvisiacich riešení poskytuje napríklad aj Bazénservis.

Dláždené okolie bazéna

Dostávame sa už k návrhu bezprostredného okolia bazéna. To by malo byť nielen vizuálne atraktívne, ale predovšetkým bezpečné. Okrem toho je potrebné vybrať materiál schopný dlhodobo odolávať vode, keďže tej bude v okolí bazéna požehnane. Pri výbere materiálu sú väčšinou prvou voľbou rôzne dlaždice. Ich výhodou je vysoká odolnosť a široký výber z rôznych farieb a materiálov. Problém môže nastať ak sa na dlaždice dostane voda, pretože sa ľahko môžu zmeniť na nebezpečné klzisko. Aj v tomto smere však existujú účinné riešenia.

Dobrou voľbou do okolia bazénu môže byť veľkoformátová betónová dlažba s protišmykovou úpravou. Treba však myslieť na to, že tento materiál si vyžaduje precíznu úpravu podložia, aby bolo schopné odolávať hmotnosti dlaždíc a aby ho neznehodnotila voda. V okolí bazénov sa stále zvykne využívať aj zámková dlažba, hoci zďaleka nejde o ideálne riešenie. V tomto prípade je pomerne náročná na čistenie a problematické môžu byť aj škáry vyplnené pieskom.

zamkova dlazba k bazenu
Zámková dlažba k bazénu stavebniny-stavplot.sk

Ak sa rozhodnete pre kvalitnú dlažbu do okolia bazéna, nechajte si poradiť s návrhom a vhodnými povrchovými úpravami na tento účel, napríklad od odborníkov zo Stavplot.

Drevo k bazénu? Radšej drevoplast!

Zaujímavou alternatívou k dláždenému okoliu bazéna je drevo. Tento prírodný materiál však v sebe skrýva niekoľko nástrah. Vyžaduje si pravidelnú starostlivosť a napokon ani tá nie je zárukou dlhej životnosti. Drevo je náchylné pri dlhodobom pôsobení chemicky upravenej vody, ohrozujú ho škodcovia a pri prechádzaní naboso sa nikdy nedá vylúčiť zabodnutie triesky.

Ak by ste po dreve predsa len túžili, siahnuť môžete po tzv. drevoplaste. Ide o kompozitný materiál, ktorý v sebe kombinuje výhody dreva a plastu. Do okolia bazénov je možné inštalovať wpc terasové dosky, ktoré vynikajú svojou odolnosťou a na prvý pohľad ich od prírodného dreva prakticky ani nerozoznáte. WPC dosky sú v mnohých prípadoch tou najlepšou voľbou, a to ako z pohľadu ceny, tak aj úžitkových vlastností. Príklady využitia drevoplastových dosiek v okolí bazénov si môžete pozrieť medzi realizáciami spoločnosti AYYA SALMET a načerpať v tomto smere inšpiráciu.

terasa k bazenu
Terasové dosky k bazénu wpcterasa.sk

Zdroj: bazenservis.sk, stavebniny-stavplot.sk, wpcterasa.sk

Poznáte tieto moderné spôsoby stravovania a dôvody ich popularity?

16.05.2021

Zdravie máme iba jedno a ak patríte medzi ľudí, ktorým na ňom naozaj záleží, mali by ste tomu prispôsobiť aj svoje stravovanie. Obsah jedálnička v skutočnosti zohráva veľmi dôležitú úlohu a čo je pozitívne, stále viac ľudí sa ho snaží zodpovedne zostaviť. Odklon od fast foodov, nezdravých a ťažkých jedál môže vášmu zdraviu len pomôcť. [...]

Máte web, o ktorom nikto nevie? Zistite, ako ho zviditeľniť!

15.05.2021

Spustili ste nový web, očami hypnotizujete štatistiky návštevnosti a napriek tomu naň nikto nechodí? Treba si uvedomiť, že spustením webu práca nekončí ale naopak, začína systematická snaha o zviditeľňovanie webu, budovanie návštevnosti a dolaďovanie jeho funkcionalít. Zhrnuli sme pre vás niekoľko tipov, ktorej návštevnosti vášho webu určite pomôže. Existuje [...]

Rekonštrukcia starej garáže: od podlahy až po strechu

14.05.2021

Nebolo vždy zvykom, aby bola garáž súčasťou domu. Častým výsledkom pristavovania sú samostatne stojace a nezateplené garáže. Problém však nastáva, ak dôjde k rekonštrukcii domu a samotnej garáži sa už nevenuje žiadna pozornosť. Napokon, kvôli havarijnému stavu sa stará garáž stane akurát tak skladiskom pre nepotrebné veci bez toho, aby plnila svoj [...]

Mária Kolíková

Kolíková pri počte obvinených v kolúznej väzbe nehovorí celkom pravdu

17.05.2021 19:14

Ministerka spravodlivosti interpretuje snahu opozície a koaličného hnutia Sme rodina o zmenu kolúznej väzby ako falošne motivovanú. Vraj sa len snažia dostať z väzníc svojich nominantov.

Marihuana

OĽaNO je za úpravu trestov za marihuanu, o podobe novely chce diskutovať

17.05.2021 18:51

Poslanci zároveň pripomenuli, že v hnutí prísne dbajú na to, aby spravodlivejšie nastavenie trestov neznamenalo uvoľnenie drogovej politiky, prípadne zvýšenie ich predaja.

Rudno nad Hronom / Povodeň / Potopa /

V obci Rudno nad Hronom sa pretrhla nádrž, hlásia jednu obeť

17.05.2021 17:48, aktualizované: 20:07

Voda pretekala cez celú obec a zatopila pivnice rodinných domov. Hasiči budú z jedného domu zachraňovať tri osoby, ktoré sa nedokážu svojpomocne dostať von.

Zuzana Čaputová

Čaputová: LGBTI ľudia sú aj v roku 2021 terčom nadávok, šikany či fyzických útokov

17.05.2021 17:22

Prezidentka na to upozornila pri príležitosti dňa boja proti homofóbii a transfóbii. Vyzvala ľudí, aby nedali vo svojom živote priestor žiadnym prejavom násilia, diskriminácie a nevraživosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 23541x
Priemerná čítanosť článkov: 713x

Autor blogu