Založ si blog

Rozhodli ste sa pre investíciu do bazéna? Zistite, ako vhodne upraviť jeho okolie

Mať na záhrade bazén so sebou prináša množstvo radosti, užijú si ho všetky vekové kategórie a investícia do kvalitného bazéna dokonca zvýši aj hodnotu vášho pozemku. Ak ste sa už pre investíciu do bazéna rozhodli, netreba zabudnúť ani na to, že okolie bazéna je potrebné vhodne upraviť. Prinášame vám niekoľko tipov na materiály, s ktorými docielite atraktívne pôsobiace a najmä bezpečné okolie bazéna.

Výber bazéna konzultujte vždy s odborníkmi

Ak máte záujem o kvalitný a plnohodnotný bazén, je to investícia ako akákoľvek iná a tak by ste mali k výberu aj pristupovať. Okrem toho, že si spravíte vlastný prieskum, oplatí sa osloviť aj odborníkov, ktorí vás môžu správne nasmerovať. Neraz totiž nejde iba o výber samotného bazénu, ale aj spôsob jeho montáže a zasadenia do okolitého prostredia. Bazén by doň mal dokonale zapadnúť, čím si do budúcnosti ušetríte množstvo starostí.

realizacia bazenov bratislava
Realizácia bazénov v Bratislave bazenservis.sk

Rôzne typy bazénov si vyžadujú aj rôzne prístupy k samotnej výstavbe. Nie je totiž jedno či si vyberiete klasický fóliový bazén, alebo uprednostníte skôr keramický bazén. Ak ani po dlhom pátraní stále neviete, čo bude pre vás tým správnym riešením, vyhľadajte vo vašom okolí niekoho, kto sa na váš pozemok príde pozrieť a výber bazéna s vami odkonzultuje. Odporúčame v tomto smere vyberať podľa miesta bydliska, napríklad bazény Bratislava, a rýchlo zistíte, na koho sa môžete obrátiť. Konzultáciu pred výberom bazéna a súvisiacich riešení poskytuje napríklad aj Bazénservis.

Dláždené okolie bazéna

Dostávame sa už k návrhu bezprostredného okolia bazéna. To by malo byť nielen vizuálne atraktívne, ale predovšetkým bezpečné. Okrem toho je potrebné vybrať materiál schopný dlhodobo odolávať vode, keďže tej bude v okolí bazéna požehnane. Pri výbere materiálu sú väčšinou prvou voľbou rôzne dlaždice. Ich výhodou je vysoká odolnosť a široký výber z rôznych farieb a materiálov. Problém môže nastať ak sa na dlaždice dostane voda, pretože sa ľahko môžu zmeniť na nebezpečné klzisko. Aj v tomto smere však existujú účinné riešenia.

Dobrou voľbou do okolia bazénu môže byť veľkoformátová betónová dlažba s protišmykovou úpravou. Treba však myslieť na to, že tento materiál si vyžaduje precíznu úpravu podložia, aby bolo schopné odolávať hmotnosti dlaždíc a aby ho neznehodnotila voda. V okolí bazénov sa stále zvykne využívať aj zámková dlažba, hoci zďaleka nejde o ideálne riešenie. V tomto prípade je pomerne náročná na čistenie a problematické môžu byť aj škáry vyplnené pieskom.

zamkova dlazba k bazenu
Zámková dlažba k bazénu stavebniny-stavplot.sk

Ak sa rozhodnete pre kvalitnú dlažbu do okolia bazéna, nechajte si poradiť s návrhom a vhodnými povrchovými úpravami na tento účel, napríklad od odborníkov zo Stavplot.

Drevo k bazénu? Radšej drevoplast!

Zaujímavou alternatívou k dláždenému okoliu bazéna je drevo. Tento prírodný materiál však v sebe skrýva niekoľko nástrah. Vyžaduje si pravidelnú starostlivosť a napokon ani tá nie je zárukou dlhej životnosti. Drevo je náchylné pri dlhodobom pôsobení chemicky upravenej vody, ohrozujú ho škodcovia a pri prechádzaní naboso sa nikdy nedá vylúčiť zabodnutie triesky.

Ak by ste po dreve predsa len túžili, siahnuť môžete po tzv. drevoplaste. Ide o kompozitný materiál, ktorý v sebe kombinuje výhody dreva a plastu. Do okolia bazénov je možné inštalovať wpc terasové dosky, ktoré vynikajú svojou odolnosťou a na prvý pohľad ich od prírodného dreva prakticky ani nerozoznáte. WPC dosky sú v mnohých prípadoch tou najlepšou voľbou, a to ako z pohľadu ceny, tak aj úžitkových vlastností. Príklady využitia drevoplastových dosiek v okolí bazénov si môžete pozrieť medzi realizáciami spoločnosti AYYA SALMET a načerpať v tomto smere inšpiráciu.

terasa k bazenu
Terasové dosky k bazénu wpcterasa.sk

Zdroj: bazenservis.sk, stavebniny-stavplot.sk, wpcterasa.sk

Čo potrebujú stavebné firmy pre vybavenie Freistellung a vrátanie zrážkovej dane v Nemecku?

27.03.2023

Ste stavebná firma či živnostník a budete pracovať v Nemecku na stavbe? Vysiela vás stavebná firma do Nemecka ako živnostníka? Vybavte si Freistellung a neprichádzajte zbytočne o vaše peniaze. Využite služby profesionálnych spoločností, ktoré sa špecializujú na vybavenie Freistellung i vrátenie zrážkovej dane v Nemecku. Čo je Freistellung? Potvrdenie Freistellung alebo [...]

Voľnočasové aktivity, pri ktorých nebudete nudiť

25.03.2023

Zdá sa, že voľného času je stále menej a menej – hodiny v práci sa predlžujú a po príchode domov nás často čakajú ďalšie povinnosti. A keď už konečne získame pár hodín pre seba, svoju rodinu a priateľov, často nevieme, ako ich využiť. Nevracajte sa stále k tým istým činnostiam a osviežte svoj voľný čas nasledovnými aktivitami: Fotografický workshop [...]

Čo je e-commerce marketing a ako s ním začať?

24.03.2023

Globálna pandémia prinútila veľa ľudí k presunu svojho podnikania do online sveta. Ak ste aj vy noví v e-commerce a chceli by ste sa dozvedieť viac o tom, ako uspieť v mori konkurencie, ste na správnom mieste. Čo je e-commerce a optimalizácia? Elektronický obchod (e-commerce) je proces nákupu alebo predaja výrobkov alebo služieb cez internet. Zahŕňa peňažné alebo dátové [...]

Nord stream objekt

Dánske úrady vyzdvihli 'záhadný' objekt od plynovodu Nord Stream 2

29.03.2023 17:50

Objekt sa javí ako námorná dymová bója a nepredstavuje bezpečnostné riziko.

adam puškár, daniel tupý

Beluský: NBÚ nezlyhal v prípade previerky pre Puškára, obvineného z vraždy Tupého

29.03.2023 17:20

Predseda parlamentného osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti NBÚ Beluský o tom informoval po mimoriadnom zasadnutí výboru.

Vladimir Putin

Putin pripustil, že západné sankcie môžu mať na Rusko negatívny dopad

29.03.2023 16:28

Predtým Putin tvrdil, že Moskva sa sankciám prispôsobuje.

vojna na Ukrajine, Kyjev, poštová známka

Peskov: Hybridná vojna so Západom bude trvať dlho

29.03.2023 15:50

Na otázku, ako hodnotí náladu vo vnútri Ruskej federácie, odpovedal, že je "veľmi dobrá".

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 331
Celková čítanosť: 449744x
Priemerná čítanosť článkov: 1359x

Autor blogu